realitní makléř Martin Špalek

776 030 739 info@martinspalek.cz

13.10.2020

Rád bych se s Vámi podělil o jeden z nejsilnějších zážitků z realit. Svého času jsme se trápili s prodejem 4 rodinných domů k dokončení v Oldřišově. Chtělo to nějak "zatlačit na pilu". Rozhodl jsem se udělat něco, co v našich končinách ještě nikdo nezkusil. Udělat si z toho srandu. Aby to fungovalo, tak pořádnou.

Můžu Vám říct, že jsem se klepal strachy :D co mi na to řekne majitel, co na to řekne veřejnost a kolegové. Majiteli se to líbilo, dal na mě. Polovina kolegů se náramně bavila a druhá odsoudila. Nutno říci, že ti co to nepochopili sami nikdy nepřišli s pořádným nápadem. Veřejnost se taky dobře bavila a to bylo cílem. Údajně dokonce žádný inzerát nikdy neměl takovou odezvu (od lidí spravující skupiny na Facebooku). I díky tomu se jeden dům prodal hned a přišly i nabídky ke spolupráci. No a hejtrům jsem se samozřejmě taky nevyhnul. Kdyby jen věděli, jaký to má dodnes pozitivní dopad na mou práci. To je ale na další článek. Co si z toho vzít? Risk bývá dosti často zisk za prvé. Za druhé- kdo potřebujete individuální přístup, máte se na koho obrátit. 

Kdo si to chce připomenout, inzerát je zde: https://martinspalek.cz/portfolio/prodej-rodinny-dum-oldrisov-bawo

01.10.2020

PROČ MAKLÉŘE za prvé

Snad nejkritičtější bod celého prodeje nemovitosti je její cena. Ta musí prostě odpovídat tomu co se nabízí. Jak ale skloubit požadavek na nejvyšší cenu od prodávajícího a zároveň požadavek na nejnižší cenu od kupujícího?

Za prvé, pukud se bude nemovitost líbit, kupující je ochoten sáhnout hlouběji do kapsy. Proto smysluplné a profi foto, proto smysluplný popis, proto příprava nemovitosti na prodej. A proto další podpůrné prvky jako je například video. 

Za druhé, cena se nesmí nastavit moc vysoko a ani moc nízko. Za vysokou cenu se neprodá a za nízkou je spokojen jen kupující. Umím spočítat právě tu ideální cenu, za kterou se prodá rychle a zároveň umožní případné navýšení, ve kterém se kolikrát schová celá provize. Takže prodávající to má velmi často v podstatě zadarmo a bez starostí! A že jich může být opravdu nečekaně. Zajímají Vás podrobnosti nebo by Vás zajímal odhad Vaší nemovitosti? Konzultace Vás bude stát jen trochu času a méně se nedovíte, nic si za to neúčtuji. 

PŘÍKLAD: S kolegou jsme přibližně rok "prodávali" dům v Brumovicích. Majitel přes naše doporučení trval na o něco vyšší ceně a zájemců byla za celou dobu jen hrstka. Nikdo nekoupil. V okamžiku, kdy jsme mohli po roce slevit na původně námi navrhnovanou cenu (sleva nebyla mimochodem nijak zásadní), zájem projevilo hned 6 zájemců najednou a prodalo se. Pravda je, že jsme celou akci podpořili novým videem, které dozajista oslovilo nové publikum. 

10.09.2020

MANUÁL VS. AUTOMAT = PRODÁM SI SÁM VS. PRODÁVÁ SCHOPNÝ MAKLÉŘ

Známý vybírá Oktávku. Ptám se: "Bereš už automat?". "Ne, raději si budu řadit sám"... Do diskuze nebylo třeba se pouštět, je to jasné. Já přece umím řadit líp než automat, automat víc žere, baví mě řadit, je to složitější/dražší a kdesi cosi. Doba, kdy tyto argumenty byly na místě je dávno pryč. Dnes to hlásají jen ti, kteří se s tím jen párkrát pořádně neprojeli a zlomek opravdových fajnšmekrů. 

Automat řadí rychleji, vhodněji, šetří palivo a zábava to může být taky větší. Není to zdaleka o "nějaké pohodlnosti". Až na výjimky se nová dražší auta ani jinak nevyrábějí. Čím to asi bude? Protože manuál je lepší?.... A že je automat dražší? No jasně. Vykompenzuje to však vším zmíněným a kolikrát i ty náklady,

A paralela s PRODÁM SI SÁM? S tím automatem/makléřem ušetříte čas, starosti a paradoxně i ty peníze (ve většně případů). Je to přesnější, rychlejší, bez chyb, bez škod a Vy máte prostor věnovat se důležitějším věcem, které umíte lépe nebo Vás více baví. Samozřejmě, že s manuálem umíte a taky dojete do cíle. Jen to může být všechno efektivnější a pohodlnější. Jen si vybrat správného makléře. Co Vy na to?

07.09.2020

"PRACHY NA DŘEVO"
Dnes jsem domluvil prodej nového bytu v Ostravě. Tipař (nájemník) po prodeji samozřejmě dostane doměnu a bude to asi 7 500,-. Málem z toho však nic nebylo a to by byla škoda úplně pro všechny. Ukažme si na tomto případu, jak na to správně:
Tipař hledal vlastní byt ke koupi a zmínil se, že byt ve kterém je v nájmu u tchána se bude prodávat. Chtěl jsem kontakt, ale nejdříve že se zeptá. Dopadlo to klasickým způsoběm. Majitel že už někoho má, mě nezná, pořeší si to po vlastní ose atd. Tedy NIC. Neodradilo mě to a znovu jsem požádal o kontakt. Zavolal jsem, vysvětlil to nejdůležitější, následovala schůzka a... jsme domluveni. 
 
Co z toho vyplývá?
1) VŮBEC NEPŘEMÝŠLEJTE, JAK TO ASI BUDE PRODÁVAJÍCÍ MÍT A CHTÍT
2) POTŘEBUJI JEN KONTAKT, ZBYTEK NECHEJTE NA MĚ! Už vím jak na to. 
3) PRODÁVAJÍCÍMU JEN OZNAMTE, že zavolá někdo, s kým máte dobrou zkušenost a kdo mu dobře poradí jak co nejvýhodněji prodat
 
Za spokojenost ručím! Takže kdo ví o nějakém prodeji??? Volejte 776 030 739
 
 

20.08.2020

Vítám Vás na mém blogu. Byla by škoda nechat si některé postřehy "z terénu" pro sebe. A tak někdy se na nich vyškolím, někdy budou zajímat především Vás a někdy to prostě jen pobaví. Pokud byste měli námět k rozebrání tématu, budu rád, když mi napíšete email nebo klidně sms. 


Přeji příjemný den
Váš makléř do pohody i nepohody, Martin Špalek